Четверг, 02.05.2024, 05:53
Приветствую Вас Гость | RSS
Державний музей К.Стеценка у Веприку
Главная » Статьи » Мои статьи

Журналісти починають тиснути на владу

Журналісти починають тиснути на владу

Українські журналісти вирішили перевірити новий уряд на демократичність. Вже кілька років часописи «Музеї України» і «Нова Січ» вимагають звернути увагу на проблеми музеїв і повернення культурних цінностей. Влада старанно обходить цю болючу для суспільства тему. Розуміючи, що революції, вибори, коаліції, гризня за посади відволікають від державотворчої діяльності, ми вирішили загострити це питання саме зараз, поки новообрані чиновники хоч на щось реагують.

Просимо Прем‘єр-Міністра України Ю.В.Тимошенко, Першого Віце-Прем΄єра О.В.Турчинова звернути увагу на ганебний стан музейної галузі України.

Що заважає розробити і подати на розгляд парламенту короткий Закон «Про недоторканність колекцій, приміщень, землі державних музеїв України»?

В надрах Міністерства культури утворити повноцінний департамент контролю за діяльністю музейних закладів України. Наділивши його відповідними функціями, бюджетом, доручивши розробити сучасну методичну базу.

Журналісти вже звернулися до нового шефа МЗС України з вимогою організувати відділ розшуку культурних цінностей в інших країнах, підключивши до цього важливого процесу наші чисельні дипломатичні установи за кордоном.

Зрозуміло, що проблему збереження і повернення культурної спадщини треба вирішувати комплексно, на найвищому державному рівні.

Хочемо зазначити, що і Ю.Тимошенко, і О.Турчинов, і В.Огризко часто не бажаючи того, були причетні до гучної операції «Козацькі регалії», коли американські козаки і українські журналісти намагалися повернути безцінні козацькі регалії Січової доби з музею Кубанського козацтва у США. І всі знають, чим закінчилася та пригода після втручання російської розвідки…

Народні депутати від БЮТ і НУНС активно допомагали захищати права вітчизняних музеїв, реально врятувавши кілька закладів від знищення.

Однак, всі ці дії тримаються на патріотизмі, ентузіазмі дуже часто конфліктуючи з спокійним життям чисельних чиновників.

Нагадуємо, що Україна, переживши чимало війн, окупацій втратила гігантський масив документів, символічних експонатів, які нині зберігаються в запасниках багатьох музеїв і архівів світу,  перш за все у Росії. У спецхранах цієї країни сконцентровано дуже багато українських речей, незаконно вивезених з нашої землі. Їх принципово не виставляють для огляду, обмежуючи доступ наших дослідників, які намагаються проникнути до сховищ за власною ініціативою і кошти спонсорів. Чи не час розпочати державну програму розшуку і повернення святинь на рівні Кабінету Міністрів України?

Народний депутат від БЮТ О.Б.Боднар розробила і подала на розгляд Верховної Ради України проект Постанови про створення спеціальної парламентської комісії з розшуку культурних цінностей. Документ було успішно загублено у довгих шухлядах…

Між тим, часу для розкачки і монотонних розмірковувань про важку долю української культури, давно нема! Слід розробити дієвий план і просто почати нормально працювати! Без стогонів і плачу. Іншими словами, потрібен ефективний менеджмент, як і скрізь в державі.

Маючи сумний досвід чисельних зустрічей з чиновниками, написання звернень і листів, ми оголошуємо про початок повномасштабної інформаційної кампанії тиску на владу.

Будучи звичайними громадянами України, чий голос, як правило, просто ігнорується, ми залучаємо лише доступні нам ресурси в Інтернет, дружні видання, прогресивні телерадіокомпанії. Запрошуємо колег-журналістів до співпраці!

Маємо єдину зброю – слово! І віримо у перемогу!

Бо спочатку було Слово!

Україна переможе!

Віктор Тригуб, редактор журналів «Музеї України» і «Нова Січ»


Категория: Мои статьи | Добавил: veprik (04.01.2008)
Просмотров: 1081 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Категории каталога
Мои статьи [94]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
    завантаження...
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
Чи приїдете Ви до музею у Веприку?
Всего ответов: 49

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтов - uCoz